Bisiklet için gözlük aynası yapımı

Bu kendi geliştirdiğim bir üründür, evdeki malzemelerle yapılabilir. Bisiklet sürerken güvenlik için arka tarafımızı kontrol etmemize yardımcı olur

Bu kendi geliştirdiğim bir üründür,evdeki malzemelerle yapılabilir.
Malzemeler:


1-2.5  e  3 cm boyutunda ayna(ince olduğundan en uygunu makyaj  çantalarında allık benzeri  malzemelerin içinden çıkan aynadan  olabilir)
2-17-18 cm uzunlukta 3mm eninde  penseyle bükülebilecek özellikte metal bir tel.
3-Tükenmez kalemlerden çıkan esnek plastik boru.
4-Pense,japon yapıştırıcı,makas,cam kesme aparatı, bir parça deri,derby yapıştırıcı,bant ,aynanın kenarını zımparalamak için su zımparası.

Önce aynayı uygun ölçülerde kesin,kenarlarını su zımparasıyla yumuşatın.Metal  tel şeridi uygun ölçülerde bükün.Tel şeridi gözlük sapına uygunlaştırmak için penseyle bükün ve aynayı japonla yapıştırın.Aynanın arka kısmını deri ile kaplayın ve gözlük sapına tutturmak için plastik boruyla tel şeridi sıkıştırın.

İçten görünümArkayı görmek için başımızı 4-5 derece  sola çevirmeliyiz.Küçük oynamalarla kendimize en uygun açıyı bulabiliriz.

İstendiği zaman  ayna teliyle birlikte çıkarılabilir ya da bükülerek ayarlama yapılabilir.


İhtiyaç Listesi : Malzemeler: 1-)2.5 e 3 cm boyutunda ayna(ince olduğundan en uygunu makyaj çantalarında allık ya da benzeri Malzemelerden çıkan aynadan olabilir) 2-)17-18cm uzunlukta 3mm eninde penseyle bükülebilecek özellikte metal bir tel. 3-)Tükenmez kalemlerden çBir cevap yazın