Ev için ideal bir klima yapımı

Sıcak yaz günlerinden bunalanlar ve evimde hala bir klima yok diye isyan edenler için güçlü soğukluk veren ve uzun süre çalışabilen klima yapımı.

İnternette araştırırken bulduğum ve herkesin denemek isteyeceğini düşündüğüm bir klima yapımı.

Malzemeler:
Araç buzluğu
Akvaryum motoru
Radyatör
2 adet hortum
Güçlü bir fan
2 adet buzdolabında dondurulmuş şişe
Şişelerin hizasında soğuk su(soğuk su çok soğuk olmalıdır.)

İlk olarak araçlar için kullanılan kapaklı bir buzluk buzluk bulmanız gerekmektedir. Daha sonra bir radyatör. Ve bu radyatörün arkasına monte edilebilecek ve güçlü hava üfleyebilen bir fan. Radyatörün hortum uçlarını kapağa açtığımız iki delikten aşağı sarkıtıyoruz. Radyatörün çıkış hortumu boşta kalacak.Giriş hortumuna akvaryum motorunu takıyoruz. Akvaryum motorunu buzluğa doldurduğumuz suyun içerisine bırakıyoruz ve fişe takıyoruz. İlk fanı açmayın. Çünkü radyatörün soğuması gereklidir. Biraz akvaryum motoru çalışsın daha sonra fanı çalıştırın. Radyatörü kapağa, fanı radyatöre monte edin ve artık kapıları ve camları kapamanın vakti geldi. Videoda’da görüldüğü gibi soğukluğu 13 derece kadar üflüyor.
Kaynaklar : http://video.mynet.com/yy_yildiz/ev-yapimi-klima/940289/
İhtiyaç Listesi : Araç buzluğu, Akvaryum motoru, Radyatör, 2 adet hortum, Güçlü bir fan, 2 adet buzdolabında dondurulmuş şişe, Şişelerin hizasında soğuk suBir cevap yazın