Gizlenmiş bir uydu alıcısı yapımı

Uydu alıcısını gizlemek ile ilgili bir geliştirme projesi. Proje ile uydu receiverini istediğiniz yere gizleyebilirsiniz.

Tv önünde sehpa yada extra raf yapmadan uydu alıcısını görünmeyen bir yere taşımazsınız. Hem çocuklar için hemde görüntü kirliliğini önlemek için güzel bi çalışma olduğunu düşünüyorum.Kendin Yap, gizli recever, www.kendinyapsitesi.com

Uydu alıcımız bu farklı bi markada olabilir. Bize gerekli olan uzatma yapacagımız IR göz kumandalı cihazların hepsinde vardır. IR gözü bulana kadar cihazın içini açıyoruz.

Kendin Yap, gizli recever, www.kendinyapsitesi.com

IR göz benim cihazımda küçük parçada orayı da açıyorum.

Kendin Yap, gizli recever, www.kendinyapsitesi.com

Bu 3 ayaklı IR alıcıyı yerinden çıkartıp, 3 lü kablo ile her bir ayak yolunu bir kablo ucuna lehimleyerek uzatıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken IR gözün 3 ayağını uzattığımız kablonun uçlarını söktügümüz yerdeki yerine takmak. Tabi IR gözü lehimleme işinden önce bağladığımız kabloyu cihazın dışında çıkarmak extra bir delik yada boşluk bi yerden. Resimler çok puslu çıktıgı için aradaki fotoları gösteremiyorum. Sonuç olarak

Kendin Yap, gizli recever, www.kendinyapsitesi.com

Bu işlemlerden sonra uydu alıcısını tv nin arkasına bi yere yerleştirip IR gözü size bakacak şekilde ayarlamanız yeterli olacaktır. Bu hali ile önceki halinden cok daha iyi alıyor kumanda ters tarafa tuttuğumda bile kumanda çalışıyor :))
Bu da montajlı halindeki resimlerden

Kendin Yap, gizli recever, www.kendinyapsitesi.com
İhtiyaç Listesi : 1 metre 3 damarlı kablo, havya , lehim teli ,Bir cevap yazın