Kozmetik çantasından bisiklet çantası yapımı

Bisikletinizin önüne ekleyeceğiniz küçük bir çanta, bisiklet gezilerinizde işinize yarayacak bir çok küçük şeyi içine alarak sizi büyük dertten kurtarır. (Tabii sırt çantası yada arka sele çantası taşımıyorsanız)

Özellikle hanımların çok kullandığı kozmetik çantaları bu projenin yapımında çok işe yarayacaktır. Aslında kozmetik çantası yerine öğrencilerin en büyük yardımcısı kumaş, deri kalemlikler de aynı işe yarar. :p
Proje için üniversal bisiklet tutucusu diye adlandırılan üstteki resimdeki siyah tutucu ya ihtiyaç var. Bu tutucuyu 2 adet civata ile çantayı delip, deldiğimiz deliklerden çantaya sabitliyoruz. Sabitlerken çantanın iç kısmına sert bir panel koymak çantanın dik durması için faydalı olacaktır.

Üniversal bisiklet tutucusu yerine daha farklı bir yol izleyerek sabitleme yapabilirsiniz.
Yöntem şu; Plastik kelepçeleri kullanarak çantaya sabitlediğimiz herhangibir plastik parçayı bu kelepçeler yardımıyla gidon a sabitleyebilirsiniz. Ama bu kez çanta takılıp, çıkarılamaz!! sabit olur

Bu çantayı bisikletin ön gidon unamonte edebileceğiniz gibi, seleye ( oturağa ) yada suluk yerine, yada kadronun üst demirine de monte edebilirsiniz.

Telefondan, gözlüğe, çikolatanızdan anahtarlarınıza kadar birçok şeyi bu çanta içerisinde taşıyabilirsiniz.

Kolay gelsin…

KaynakBir cevap yazın