Mıknatıs kapaklı, deri cep telefonu kılıfı yapımı

Parça derilerden mıknatıslı, kapaklı cep kılıfı yapımı

Cep telefonlarının teknik yapısı geliştikçe çok özellikli ve daha hassas cihazlar haline geliyor ve korunmaları için kılıflar gerekli oluyor. Telefona uygun bir kılıf bulamadığımızda kendimiz de bunu yapabiliriz.

Malzemeler : Parça deriler(2 farklı renk olabilir), Deri kesmek için  özel alet, (bu yoksa makas da olur), elastik mıknatıs(firmaların reklam amaçlı verdiği buzdolabına yapışan tipte), iğne,tespih ipi, yapıştırıcı, çakmak, koli bandı, biz, uygun boyutta bozuk para.

Yapılışı : Öncelikle 2 farklı renkte(tek de olabilir)deri parçalarımızın cep telefonumuzun boyutlarına göre kenarlarda yaklaşık 1 cm kalacak şekilde ikişer parça kesin, telefonun arka kısımına gelen parça kapak için 5-6cm kadar uzun tutulmalı.Telefonuzun genişliğine ve kalınlığına göre her 4 yanda uygun dikiş payı olmalı. Ben yaklaşık 1 er cm pay bıraktım.
Deriler iç kısımları yüzyüze gelecek şekilde yapıştırılacaklar. Yapıştırmadan önce mıknatısların konacağı kısımı parayla işaretleyip kesilecek.
 (1-Telefonun arka kısmı ve kapağını oluşturan parçaların İÇTE olanı para kalıp alınarak kesildikten sonra  yapıştırılacak.
2-Kılıfın ön kısmını oluşturan ve kısa parçanın ÜST kısmındaki bölüm mıknatıs için kesilecek.)

Ayrıca deri kalınlığı ile mıknatıs kalınlığı eşit olmasına ve yapışma gücü açısından pozisyonuna dikkat edilmeli.

4 kat deride rahat çalışmak için biz yardımıyla 0.5 ya 1 cm aralıklarla delikler açın.Ardından tespih ipiyle 2 kat çapraz dikişle tamamlayın .


Mıknatısların üstünü koli bandıyla güçlendirin. Hoparlör çıkışları  için delikler ve kablo girişlerini de belirleyip son son halini verin
Kaynaklar : Tasarım ve üretim bana aittir.
İhtiyaç Listesi : Parça deriler(2 farklı renk olabilir),(Deri kesmek için özel alet,bu yoksa makas ),elastik mıknatıs(firmaların reklam amaçlı verdiği buzdolabına yapışan tipte),iğne,tespih ipi,yapıştırıcı,çakmak,koli bandı,biz, uygun boyutta bozuk para.Bir cevap yazın