Şeffaf, mumluklu abajur

Çerçeve ile yapılabilecek hoş bir dekorasyon malzemesi

Bu sitede yapılan hem fotoğraflık, hem abajur, hem mumluk diyebileceğimiz proje ile siz de oldukça hoş bir fotoğraflığa sahip olabileceksiniz.Düğün, nişan, hatıra fotoğraflarınızı bu yapacağınız çerçeveler içerisine ekleyebilirsiniz.

Malzemeler;
3 adet çerçeve,
Üzerine baskı yapabileceğiniz mumlu kağıt,
2-3 cm kalınlığında plastik şerit, (esnek olan tüm plastik malzemeleri kullanabilirsiniz.)
Sıcak silikon,(Yapıştırıcı da kullanılabilir.)
1 adet Bardak içerisinde satılan mum (Elektrik li bir aydınlatma da yapılabilir)


Öncelikle 3 adet çervenin içerisine koyacağımız fotoğraf, davetiye, desen vb. materyalleri mumlu kağıt a siyah beyaz olarak çıktı alıyoruz.
Sonrasında ise çerçeveleri birbirine plastik şerit ile bbirleştiriyoruz. Bunu yaparken esnek plastik şeritleri çerçevelerin kenarlarına yapıştırıcı yada sıcak silikon ile tutturabilirsiniz.


Daha sonra baskısını aldığımız siyah beyaz baskıları çerçevelerin içerisine yerleştiriyoruz.

Sıra son çerçevenin kenarını yapıştırmaya geldi.İçerisine bardak içerisinde satılan mumlardan yada bardağın içerisine koyabileceğiniz mumlardan koyarak projeyi tamamlıyoruz.İşte 3 farklı baskı ve yönünü sıkıldıkça değiştirebileceğiniz güzel bir fotoğraflık, mumluk, abajur.

Kaynaklar : http://www.chicaandjo.com/2009/07/29/candlelight-luminarias-centerpieces-for-your-wedding/
İhtiyaç Listesi : 3 adet çerçeve,Üzerine baskı yapabileceğiniz mumlu kağıt,2-3 cm kalınlığında plastik şerit, (esnek olan tüm plastik malzemeleri kullanabilirsiniz.)Sıcak silikon,(Yapıştırıcı da kullanılabilir.)1 adet Bardak içerisinde satılan mum (Elektrik li bir aydınlatBir cevap yazın