Tuvalet için koku verici yapımı

Tuvaletteki ve banyodaki kokuları gidermek için kullanılabilecek bir koku verici yapımı.

Yapacağımız aleti bazı firmalar firmalar değişik versiyonlarla yapıp piyasaya sürdüler. Ama bunu elimdeki parçaları değerlendirmek ve birşey yapmış olmak için yaptım. Bir yıldır sorunsuz çalışıyor. Çok memnunum.

Öncelikle elinizde varsa

1)Bilgisayar fanı 12 volt. 1 adet
2)Bunun üstüne gelecek şekilde altı kapaklı bir fanus ben parfüm fanusu kullandım.Bu fanuslar 1 Tl.lik dükkanlarda satılıyor.
3)12 voltluk şerit led için kullanılan 10 metre için olan 1 adet adaptör bu da elektrikçilerde var.5 metrelik alırsanız bilmiyorum ama çalışmayabilir.
4)Yapıştırıcı size bırakıyorum.Elektrik bandı olabilir.Şeffaf silikon olabilir.Sıcak silikon olabilir.Japon yapıştırıcı olabilir.
5)Ernet türü koku verici.
6) 2cmkalınlığında küçük bir strafor(Fanın çapı kadar)

Gelelim yapım aşamasına fanusun altını herhangi birşeyle 10 adet civarında delin ben havya ile deldim. Fanın motor kısmına gelmesin pervane kısımlarında kalsın delikler ki koku verici erimeye başladığında motora gelmesin ayrıca fanusun üstünde bir delik açın havayıda oradan çeksin.

Straforun tercihen plastık ambalaj straforları olursa daha güzel. Fanı üstüne oturtun pervanenin üfleyebileceği oyuk açın ne kadar oyuk geniş olursa okadar çok üfler.Ben oyuğun dört tarafına kısa kısa borular kestim. Hava veya koku oralardan dışarı çıkıyor.

Fanı strafor oyuğunun üstüne dört civata veya herhangi bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Tercihen soğuk silikon veya japon tercih sizin.Havanın çıkabilmesi için 25krş. büyüklüğünde 4 taraftan delik açın ben sonra kısa kısa boru koydum. Dikkat fanın üfleme yönüne dikkat ediniz. Strafor tarafına üfleyecek.

Delik açmış olduğunuz fanus altlığını da fanın diğer tarafına yapıştırın herhangi bir yapıştırıcı olur ben kırmızı elektrik bandı kullandım. Üstüne koku vericiyi koyun ve fanusu kapatın.

Elektrik bağlantısını yapmak için fanın artı ucunu adaptörün artı ucuna eksi ucunu adaptörün eksi ucuna bağlayın. Adaptörüde tuvaletin veya banyonun elektrik butonuna bağlıyabilirsiniz. Ama dikkat edin burası bilmiyorsanız elektrikçinin işi veya adaptörle fişinin arasına bir tane tiktak takabilirsiniz. Veya ben internetten buldum. Işık sensörü yaptırdım (çünkü onu yapacak bilgi sahibi değilim.) ve taktım elektriği yakınca çalışıyor. Söndürünce kapanıyor.

Fişi taktığınızda çalışıyor ben çok memnunum. Koku verici küçüldükçe değiştirirsiniz.

Kendin Yap, koku verici, www.kendinyapsitesi.com

Kendin Yap, koku verici, www.kendinyapsitesi.com




İhtiyaç Listesi : 12 volt adaptör.12 volt bilgisayar fanı.strafor.yapıştırıcı.fan çapına uygun fanus .ernet koku



Bir cevap yazın