|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

Klavye Keylogger (Tuş Kaydedici) kablosu yapımı

Klavye Keylogger (Tuş Kaydedici) kablosu yapımı

Klavyeden girilen tüm klavye tuş hareketlerini içerisindeki çip e kaydeden bir PS/2 Klavye kablosu yapımı
Proje Kayıt Tarihi : 30.03.2010
Bu projeyi 35.790 kişi okudu.
  • Currently 2/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2/5 Yıldızla Oylandı. (35 Oylama)

Ekleyen :
Eki.2008 tarihinden beri üye, 317 adet proje eklemiş.
Ülkemiz kanunlarına göre bir başka kişinin öze hayatını habersizce izlemek suç! Bunu belirterek bu projeyi aktarmak isteriz.
Bu sitede detaylı olarak anlatılan projenin amacı, PS/2 bağlantı noktasını kullanan klavyelerin tuş hareketlerini kaydetmek. Klavye kablosunun ucuna ekleyeceğiniz uzatma kablosu üzerine yapılacak bu ekleme ile kullanan kişinin farketmesi çok zor.
Ayrıca bu eklemeler bilgisayar tarafından algılanmıyor.Proje için gerekli olanlar :
* Atmel AT89C2051 mikrokontroler (yada AT89C1051, AT89C4051)
* AT24C512 serial EEPROM chip (yada buna uyumlu başka çip)
* 12 MHz kristal
* 2 x 33p kapasitor
* 10 uF kapasitor
* 10 k direnç
* küçük push-button
* PS/2 uzatma kablosu
* devreyi kaplamak için plastik shrink tüpÖncelikle AT89C2051 mikrokontroler inizi buradan indirebileceğiniz binary kodu yada buradan indirebileceğiniz hex kodu ile programlıyorsunuz.

Bu çipi programladıktan sonra bu çipi devre üzerinde iken lehimlemek işin en zor kısımı, çünkü fazla dikkat çekmeyecek, mümkün olduğunca küçük bir devre elde etmeye çalışıyoruz.

Yukarıda verdiğimiz devre elemanlarını aşağıdaki şemaya göre dizip mümkün olduğunca küçük şekilde lehimliyoruz. EEPROM üzerindeki kullanılmayan bacaklar sökülebilir. Ayrıca devredeki kondansatörlerin doğru bağlandığından emin olunuz.Lehimledikten sonra durum aşağıdaki gibi olacaktır.PS2 uzatma kablosuna monte edilen devre aşağıdaki gibi görünecektir, bunun üzerine, kaplamak için plastik tüpümüzü geçirip çakmakla hafifçe ısıtıyoruz. Bu sayede plastik tüp devreyi iyice sarıp sıkılaştıracaktır. Bu durumda iken devrenin üzerindeki düğmenin basılabilir olduğundan emin olunuz.

Keylogger ı yapma işimiz bitti. Artık sistemi çalıştırmaya sıra geldi.

Keyloggeri Klavye ile bilgisayar arasına gelecek şekilde bağlıyoruz. Bu şekilde bağladıktan sonra klavyeye basılan her değer artık kaydedilir.

Bu şekilde bağladıktan sonra Keyloggeriniz bilgisayara gözükmeden, klavyeden girilen değerleri kendi içerisindeki çip e kaydediyor.

Peki bu kaydedilen tuş verilerini nasıl okuyacağız. Bunun için Keygrab isimli programı indirmeniz gerekmektedir. Buraya tıklayarak bu programı indirebilirsiniz.

1- önce Keygrab isimli programımızı çalıştırıyoruz.2- Sonra yukarıda yapımını anlattığımız ara kabloyu bilgisayarımıza bağlıyoruz. Fakat sadece bu yaptığımız uzatma kablosunu bağlıyoruz, klavyeyi değil !3- sonra programımızın başlık çubuğuna tıklayıp programı aktive ediyoruz.4- ardından kayıt yapan casus kablomuzun üzerindeki düğmeye basıyoruz. Bu düğmeye bastıktan sonra bilgisayarda başka bir programı aktive etmeden, mevcut ekrana vs. tıklamadan ajanımızdan gelen bilgilerin kaydolmasını bekliyoruz. Kayıt işi bittikten sonra tekrar düğmeye basıyoruz.5- daha sonra yaptığımız ara ajan kablosunu çıkartıp normal klavyemizi takıyoruz.

Peki şimdi ne olacak? Verileri bilgisayarımıza indirdik, şimdi ise bu verileri analiz etmek gerekiyor. Bunun için keygrab ın ana ekranındaki tablodaki verileri manuel olarak değerlendirebilirsiniz.

Projenin orijinal ve ingilizce anlatımına http://www.keelog.com/diy.html sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu projenin kötü amaçlar için kullanılması kanunlarca da yasak olup bu proje elektronik konusunda bilgilendirme amacı taşımaktadır.


Yazan : Alpin


Kaynaklar : http://www.keelog.com/diy.html
İhtiyaç Duyulan Malzemeler : **** Atmel AT89C2051 mikrokontroler (yada AT89C1051, AT89C4051)**** AT24C512 serial EEPROM chip (yada buna uyumlu başka çip)**** 12 MHz kristal**** 2 x 33p kapasitor**** 10 uF kapasitor**** 10 k direnç**** küçük push-button **** PS/2 uzatma kablosu**** devreyi kaplamak için plastik shrink tüp
Anahtar Kelimeler : keylogger, klavye verilerini çalma, ajan klavye, kendin yap klavye tuş ajanı, trojen, klavye keyboard, ,
Bu projeyi favorilerine ekleyen üyelerimiz
Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası

YORUMLAR

Wilson | hatalı proje
ben yaptım proglamladım bilgisayra taktım çalışmadı tam çıkarırken feci elektrik çarptı ve çok ısındı bence yapmayın bilgisayara zararlı!!!!!!!
    [Wilson adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
prınco | Baskı d evres warmııı
Baskı d evres warmııı
    [prınco adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
meraklıyım
usb girişli yapsak çalışır mı?
    [meraklıyım adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
bywanex | ByWanex
kardeş perki bu cipi nası programIıcaz orasını anIamadım
    [bywanex adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
interbatu | Fiziksel Mekanizma
Pcye Keylogger veya RAT yazılımları kurmak bu işin en basiti, ancak ne yazıktır ki şu zamanlarda doğru düzgün FUD (anti-spyware yazılımlaına takılmayan) keylogger bulmak zor, en iyi yol herzaman fiziksel yoldur, yazılımlarla farkedilemez, ayrıca kasanın arkasında bir yerlerde olduğundan bulunmasıda oldukça zor, Güzel çalışma, Teşekkürler.
    [interbatu adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
fulltimeonline | bukadar ugrasacagına programla keylog kur
BU KADAR UGRASACAĞINA pcne keylog kur daha kolay
    [fulltimeonline adlı kullanıcının tüm yorumlarını gör]     [Bu üyeye mesaj yolla]
Bu projeye yorum yazmak için sitemize üye olmanız yada eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.