|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

basit bir robot nasıl yapılır

basit ve kolay işe yarayan bir robot nasıl yapılır detaylı anlatırsanız sevinirim


Gelen Cevaplar (6)

kızılötesi tarayıcı, uzaktan kumandalı araba ve bir motor öncelikle arabanın içini açıp arabanın parçalarının yerlerini değiştirip robot şekli verebilirsin.(isteğe bağlı)çalışması için sistemin hazır. motoru güç vermesi için aracın kalbine yerleştirmelisin ama sisteme eşdeğer olsun ki çalışsın. sonra bağladığın sistemi kızılötesi tarayıcıya bağlamalısın. kumandaya bir kaç fonksiyon ekleyerek(kızılötesi tarayıcıyı açma düğmesi vs.)robotunu hazır hale getirebilirsin. tabii pil de bulunması lazım.

Tarih: 06.02.2012    Saat : 15:51

Öncelikle nasıl bir fonksiyon istediğin önemli. Hem uzaktan kumandalı bir araba alırsan içinde alıcısı vericisi motoru ve kabloları var kablolara zarar vermeden alabilirsin.

Tarih: 01.01.2012    Saat : 17:57

Birşeyler taşımak için ileri geri yukarı aşağı yerdım edebilirim ama uzaktan engelleri algılaması için öncelikle kzılötesinden yararlanılır herhalde tam bir bilgim yok.

Tarih: 01.01.2012    Saat : 15:16

amacım uzaktan engel algılayan bir robot

Tarih: 10.12.2011    Saat : 17:53

en basit olarak bir motorun olması gerek arkadaşım.

Tarih: 10.12.2011    Saat : 00:55

senin yapmak istediğin robot ne amaçlı olacak önce onu belirlemen lazım evde kablosuz bir şekilde dolaşıcak dediğim komutları uygulayacak diyorsan robotik (mekatronik) bilgi ve PIC yazılımını kullanmayı iyi bilman gerekir ama örnek olarak mesela mutfaktan odaya odadan mutfağa küçükbir şağıma robotu yapmak istiyorsan yere siyah bir şerit çekersin birde uzaktan kumandalı arabanın kumanda devresi ile basit bir robot yapabilirsin mesela umandanın kontrol çubuğunu yukarı çıkarında motora sırasıyla - + voltajı verir robot birinci işlemi yapar mesela mutfaktan odaya gelir kontrol çubuğunu aşağı indirince bu sefer motora sırasıyla + - voltajını verir bu sefer robot mutfağa geri döner ama ilk önce ne amaçlı robot yağacağına karar vermen lazım

Tarih: 09.12.2011    Saat : 17:41

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası