|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

Güneş pili ile kumandalı araba çalıştırmak ?

Arkadaşlar benim bir adet kumandalı arabam (4.8volt) var acaba ben güneş paneli ile bu arabayı çalıştırabilirmiyim. Yada güneş paneli ile pilleri şarj edip o şekilde çalıştırabilirmiyim. Ve de güneş pilinin hangi oranlarda olması gerekir.Elimde bu işe için ortalama 40 tl var yapabilmek mümkün mü?


Gelen Cevaplar (6)

volt amper olayından pek anlamam ama düz mantık kullanarak fikrimi söylemek istiyorum. arabaya takabileceğin kadar güneş panellerini monte et, toplam volt u 5i geçmese iyi olur sanırım, çünkü pilin 4.8v muş. neyse panellerden gelen kabloyu kutuplara uygun şekilde bir anahtar kullnarak araç pillerine bağla, sürekli şarj etmiş olursun pilleri. bu sistemin çalıştığını var sayarak dewam ediyorum, güneş paneli ile pil bağlantısı arasına açma kapama anahtarı koy emiştim sebebi de panneller karanlıkta elektirk üretmeyeceği için pillerin pannellere elektirk gönderip boşalmasını önlemek için. anahtar yerine, ismini yanlış hatırlamıyorsam tek yönlü diyotlar var akımı tek yönlü iletiyor, o diyotuda kullanabilirsin..

Tarih: 04.03.2012    Saat : 00:02

Pilin özellikleri: 600MAH 4.8 VOLT

Tarih: 06.01.2012    Saat : 16:47

1 volt 500 mA'lık bir güneş panelinden kaç adet gerekir?

Tarih: 02.01.2012    Saat : 15:36

Aslında benim fikrim satın alıp yapmaktı çünkü sitedeki projelere bakarsak gerçekten büyük bir alet yapmamız gerekiyor sanırım. Güneş panelini direk kumandalı arabaya bağlasam nasıl olur. Güneş panelinin özellikleri ne olmalıdır kaç volt ve kaç mah olması gerekir.

Tarih: 02.01.2012    Saat : 15:29

ama amacımız tabı kı kendımızın bu panelı yapması parayla alacak olduktan sonra bırsey ogrenemeyız ve zevkı olmaz... 

Tarih: 01.01.2012    Saat : 21:18

hocam yeterlı buyuklukte guneş panelınız varsa tabı kı yapabılırsınız ıstersenız sıtedemızden bakarak kendı guneş panelınızı yapın ıstersenızde hazır bır panel alıp duzenegınızı kurun  hazır panel sanırım  

Tarih: 01.01.2012    Saat : 21:18

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası