|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

kablosuz elektrik transferi

arkadaşlar elinizde kablosuz elektrik transferinin nasıl yapılabileceğine dair bir video bir bilgi hangi araç gereçler kullanıldı nasıl kullanıldı gibi bilgiler varmı ...


Gelen Cevaplar (12)

tesla bobinini duyan yok mu?

Tarih: 08.10.2011    Saat : 21:34

Kablosuz elektrik projesi üzerinde bilim adamları halen çalışıyorlar, binlerce dolarlık yatırım gerektien bir proje bu.
İşleyiş şu şekilde,

Elektrik prizine bir adaptör bağlanır, bu adaptör gelen elektriği radyo dalgalarına dönüştürür, aygıtın arkasına da bu dalgaları elektrik dalgalarına dönüştüren adaptör bağlanır. Ancak dediğim gibi bunun üzerinde uzun zamandır çalışılıyor ve kafa yoruluyor on binlere mal oluyor yapacağın bir yanlış hareket test cihazını yakabilir sana zarar verebilir vs. vs.  Öyle düşündüğünüz gibi 3-5 bin lirayla halledemezsiniz.

Tarih: 18.09.2011    Saat : 20:43

ben gadget show programında görmüştüm bobinle değil de radyo dalgalarıyla aktarıyordu elektriği.Nasıl olduğunu anlayamadım. 

Tarih: 26.08.2011    Saat : 10:26

BİR TANE 1 MT UZUNLUĞUNDA HERHENGİ BİR BORU ALIN 20--50 ARASI BORINUN BAŞLARINA BALON TAKIN VE HER İKİ TARAFINIDA NDA HAVA ALMADIĞINDAN EMİN OLUN 4 SAAT KADAR BEYAZ  FİLOR İŞIĞINA MASUR BIRAKIN VE DAHA SONRA BALONLARI ÇIKARIN BİR BALONA CAMPÜU KOYUN DİĞERİNEDE PİL TEKRARA AĞZINI SIKICA SIKIN PİLİ OLAN BALONU BİR POŞETE KOYUN VE İÇİNE TUZ DÖKUN AĞZINI SIKICA KAPATIN 18 MT CAMPÜL YANACAKTIR VE PİL GİRDİĞİ ETKİLEŞME SONUUNDA DANA UZUN ÖMURLÜ YANACAKTIR

Tarih: 22.07.2011    Saat : 13:38

bu konu hakkında ilerlemek istiyorsan fiber kablolardan araştrmaya başlayabilirsin bu arada düşüncen ğüzel tebrik ederim ama gerçekten çok karmaşık bir iş çünkü ben daha önce bunun üzerine tez hazırladım sana bi kopye basit bir lazerin çalışmasıyla fiberin çalışma pirensibini topla

Tarih: 21.07.2011    Saat : 15:35

haber okuyoruz o haberi yazan nekadar bilgili acaba  Araştırma ekibince incelenen tasarım, her biri kendinden rezonant olan iki bakır bobinden oluşuyor. Güç kaynağına bağlı olan bobin, verici görevi görüyor. Verici bobin, Mhz frekanslarında salınım yapan ve radyasyon yaymayan bir manyetik alan oluşturuyor. Diğer bobin ise alıcı görevinde ve oluşan manyetik alan ile aynı frekansta rezonansa girerek enerjiyi üzerine alıyor. Bu bir rezonans işlemi olduğu için alıcı ve verici arasında güçlü bir alışveriş varken, bunların etraftaki diğer nesnelerle etkileşimi zayıftır.

Tarih: 29.06.2011    Saat : 15:25

kablosuz elektrik demenin manyetik alan ile iletilen elektrik demek oldugunu bende bılırım ama yapılışı nasıl onu ogrenmek ıstıyorum. yardımcı olursanız sevınırım.

Tarih: 22.06.2011    Saat : 20:36

Elektiriği iletken bir yol olmadan aktaramazsın. kablosuz elektirik iletmenin tek yolu manyetik alan, prensibine dayanır.projelerin nasıl çalıştığını bilmeden yorum yapmayalım.

Tarih: 21.06.2011    Saat : 08:23

sizz cok gerı kalmıssınız adamlar yaptı yaklasık 2 metre uzaga yuzde 25 kayıp ıle elektrık aktarabılıyorlar. haber okumadan arastırmadan cevap yazmayın lutfen !!

Tarih: 18.06.2011    Saat : 17:53

usta arkadaşımızında bahsettiği gibi kablosuz elektirik olamaz elektronun akması şart.ancak kuvvetli bir manyetik alan ile elinde bulunan elektronları hareket ettirerek kullanıla bilir.bunun aynı sistemi mısır piramitlerinde kullanılmıştır.piramitlerde muazzam bir manyetik alan oluşturulmuştur uygun bir mekanizmalı lamba ile piramite girilince elindeki lamba otomatikmen yanar.

Tarih: 16.06.2011    Saat : 20:13

Kablosuz elektirik transveri diye birşey olamaz.Elektik,elektron denilen atom dan daha küçük parçalardan oluşur ve bu parçaların ilerlemek için iletken bir ortama itiyaçları vardır.

Tarih: 14.06.2011    Saat : 14:23

ev yapı marketlerde matal bant satıolar cok guclu ve ıletken yanı sıra ucuzda şöfbenlerin yanına duvarda ız kalmasın dıe takıolar onlardan kullanabılırsın

Tarih: 14.06.2011    Saat : 10:32

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası