|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

normal yazıcıyı tshirt yazıcısı yapmak

http://www.youtube.com/watch?src_vid=pMBAVlMkhcA&v=8ZGLF5Ckj-M&feature=iv&annotation_id=annotation_332504
linkte görüldüğü üzere adam normal yazıcıyı tshirt yazıcısına dönüştürmüş.. uğraştım ama ayrıntılı bir bilgi yada proje halinde yapılışıyla ilgili detay edinemedim.. bunu bilen deneyen yada bununla ilgili görüş bildirmek isteyen var mı?


Gelen Cevaplar (8)

Arkadaşlar size yardımcı olayım şu linkle: http://shiftdelete. net/tahtadan-tisort-basma-makinesi-21219. html

Tarih: 21.09.2012    Saat : 17:53

şimdilik basitçe anlatayım:
yazıcının kağıdı ilerleten merdanelerin bir levhayı ilerletmesini sağladım ve levhanın üzerine koyulan kağıt,kumaş,vb malzemeye çok kaliteli olmasa da(yazıcının eski olması ile de alakalı tabii) baskı yapıyor. bu arada kağıt besleme sensörünü de elinizle kontrol etmek gerekiyor dediğim gibi ben bu konularda pek profesyonel değilim yani daha da geliştirilebilir.fotoğraflar da eklemeye çalışacağım.

Tarih: 09.11.2011    Saat : 23:36

öğrenci olduğum için her gün ilgilenemiyorum ancak en yakın zamanda ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağım.

Tarih: 09.11.2011    Saat : 23:31

yazıcıyı tshirt yazıcısına mı çevirdiniz.. projenizi çok merak ettim. umudu kestiğim bi yazıcım var. yakın zamanda bende onunla denemelere başlamayı planlıyorum. projenizle ilgili bişeyler paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Tarih: 07.11.2011    Saat : 23:57

dediğim gibi yaptım ve başardım ancak bir sorun var. tahmin edeceğiniz gibi pigment bazlı inkjet yazıcı mürekkepleri ilk yıkamada dağılacaktır. yakın zamanda proje olarak eklemeyi düşünüyorum.

Tarih: 05.11.2011    Saat : 21:56

benzer şeyi ben de yastık için düşünüyordum aslında hatta elime arızalı bir yazıcı geçerse deneyeceğim. şu an videoyu izleyemem ama burada olay kağıdı hareket ettiren motorun,  üzerinde t shirt olan bir plakayı hareket etmesini sağlamak fakat bunun olması pek kolay değil diye düşünüyorum birçok dişli sistemi vs gerekir deneyebilirseniz iyi olur bence.

Tarih: 22.10.2011    Saat : 21:49

tişört baskısıyla ilgili böyle bir olayı bulup paylaşmış olmamdan baskı transfer kağıtlarını çooook önceden zaten biliyor olduğumu tahmin edebilirdiniz.. ben farklı yöntem istemiyorum. ilgilendiğim yöntemi paylaştım. bununla ilgili bilgisi tecrübesi yada fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Tarih: 19.10.2011    Saat : 22:29

Bunu yapmak biraz zor ama t-shirt baskı kağıtları ile yapabilirsiniz.

Tarih: 19.10.2011    Saat : 19:06

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası