|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

sorunumu cevaplayana 1 projeyi bedava yollucam

şimdi 

lütfen herkes okusun başımdan geçen ve ibretlik bu olayı.

SAYIN üyeler sitenizi 2 yıldır takip ediyorum. 5 dk önce de üye oldum. manisadan yazıyorum. 

koskaca bu pislik ilde elektronik adına hiçbirşey yok. 3 tane elektronik malzeme satan yer var. daha bu gün sitenizde gördüğüm 5v luk usb şarj cihazını yapmak için yola çıktım.

bütün malzemeleri buldum. Fakat dişi usb parçası bulamadım. sonunda bir dükkanda buldum. aşağıda fotoğrafını ekledim. 


http://www.google.com.tr/imgres?num=10&hl=tr&tbm=isch&tbnid=N5ZJAScNR2kf8M:&imgrefurl=http://myhpmini.com/forum/low-cost-internal-bluetooth-t3586.html&docid=_6kzjFa3zKlXOM&imgurl=http://www.electronics123.net/amazon/pictures/cc088b.jpg&w=350&h=263&ei=efQfUO-jEIrDhAegpYCoAg&zoom=1&iact=hc&vpx=722&vpy=153&dur=773&hovh=195&hovw=259&tx=183&ty=149&sig=110665017602526182801&page=1&tbnh=113&tbnw=178&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:9,s:0,i:101&biw=1024&bih=478

oh be dedim. adamı tebrik ettim bu bi sende var dedim. sonra kaç para dedim. 7.5 dedi. tek söylediği bu. 75 kuruş mu demek isteniz acaba dedim. hayır 7.5 lira dedi. 

içimden neler geçti tahmin edersiniz. 

yok kalsın gücüm yetmedi dedim ve çıktım. evet aynen böyle dedim. 

ben bir elektronik aşğıyım. manisa gibi sanayide birinci bir ilde elektronik yok. nasıl iş şaştım doğrusu. söve söve geldim internette araştırmalar yaptım. 50 kuruştan satılıyor o dediğim parça. 

BU ÜLKE SÜRÜNMEYİ HAK EDİYOR BİLADER. BU ÜLKEDE ELEKTRONİK İŞİ YAPILMAZ. ANCAK KABA SEKTÖRLER ( MAKİNE, HAMMALIK, NAKLİYE) ÖYLE ŞEYLER YAPILIR DEDİM. 

Çok doldum inanın. kafan basıyor bu ülkede ama olanak yok. Sanki afrikadayız. bu ne iştir millet. 


şimdi gel gelelim soruma. ben bu internetteki fiyatları görünce dilimi yutuyorum. daha bu gün her yeri gezdim lazer diyot nedir diyen elektrnikçi gördüm. hiç birinde de yok.  pil yatağı aldım aa piller için 2 li 3 tl dedi. 5v luk regülatöre 5 tl dedi almadım başka yere gittim 1 tl dedi. namussuz kaynıyor anlıcanız.

internetten almak istiyorum ama 10 tl lik alışverişi geçmez benim aldıklarım. ama bu seferde kargo parası derdi var. kısacası önümü gene kesiyorlar.


ben ucuz parçayı nasıl temin edebilirim. bunun sorusunu bulana cvp verene makul bir 15-20 tl lik elektronik projeyi elimle yapıp evine bedava yollucam. HEDİYE edicem.


lütfen tartışalım şu konuyu. 5 seneden beri sıkıntılıyım bu konuda.Gelen Cevaplar (8)

Afyona geziye falan geldiğinde bulursun burda hepside  10 kuruşdan satıyor

Tarih: 09.02.2014    Saat : 14:40

ben de 450 woltluk var gönderebilirim


Tarih: 02.09.2012    Saat : 21:42

kredi kartın varsa dealextreme.com'dan getirtebilirsin çinden geldiği için 1 ayda falan geliyor ama hiç kargo parası alınmıyor bu arada ben denizlideyim buradaki biri 2tlden satıyor istersen kargoyla istediğin miktarda gönderebilirim özel mesajdan haberleşelim dükkanın adı star elektronik denizlide bayramyerindeki özel daire işhanında

Tarih: 11.08.2012    Saat : 21:43

Ben Ankara'da oturuyorum.Ulus'ta büyükçe bir elektronikçiler çarşısı var.Parça vb bulmakta çok zorlanmıyorum.Özellikle model uçak , cnc vb. ile uğraşan arkadaşlarda çok enteresan parçalar da bulunabiliyor.Parça temininde en akıllıca çözüm bence, büyük şehirlerdeki bir elektronikçiye durumu anlatıp, ayda 1 kez ya da biriktikçe parçaları sana kargo ile göndermesi.Kargo parası + parçaların parasını ödersin sadece.Kargo parası bildiğim kadarıyla standart gibi birşey ancak daha ucuza gönderen var mı bilemiyorum.Şöyle düşünürsen için biraz rahatlayabilir.Mesela ben Ankara'da oturuyorum.2 milyonluk bir parça gerekse Ulusa 4 milyon yol parası verip gitmem gerekecek.Bu yüzden doğrusu biraz biriktikçe gidiyorum.mesela 10 parça gerektiğinde gidiyorum.Yol parası verip durmamak için.Zaten alacağım parçaların hepsi 15 milyonluk falan oluyor.10 parça gerektiğinde gidiyorum, 15 milyon parçaların parası + 4 milyon yol parası.Senin durumunda ise, diyelim ki 15 milyonluk parça gereksinimin var, 15 milyon parça parası, 10 milyon kargo parası.Arada çok fazla bir fark yok gibi geldi bana.

Tarih: 08.08.2012    Saat : 22:13

http://a1208.hizliresim.com/10/7/blzkw.jpg
işte beyler parça bu. ayrıca bu gün elektornikçi ile konıuştum. 3ünden biri işte :D 
getiremem dedi. bak dedi çekmecesini gösterdi. zamnında o kadar parça aldım ki. elimde kalmış atıl durumda o kadar parça var ki dedi. alıyorum elimde kalıyor. hem dedi senin istediğin o usb kablo 6 ayda beri 2. soran kişisin. çok nadir dedi.
abi ben hobi amaçlı yapıcam ama parçaları koca manisada bulamıyorum. mesela lazer diyotu bilmiyorlar daha dedim. yapcak birşey yok. dedi.


bi mantık bulacak yokmu beyler bayanlar. sizler çok uç noktalardaki parçaları bulmada zorlanmıyor musunuz?
buluyorsanız hangi illerdesiniz.
şimdi birisi demiş ki parça bulamıyorsun nasıl bize hediye yollucan demiş. ben sözümün eriyim. gerekirsse izmire giderim alır gelirim yapar yollarım. hiç kuşkunuz olmasın. dediğim gibi 5 yıldır ben bu konuda çok sıkıntılıyım. kazık yemekten gına geldi. canıma yetti artık. bi çözüm bulun ne olur. internetten kargo parası almayan veya alıyosa 2-3 lira kargo parası alan bi site yokmu. 


ÜRETMEK İSTİYORUM BİLADER AMA BU ÜLKE BUNU HAK ETMİYOR HERHALDE. LİSEDEN BERİ O KADAR PROJEM VAR Kİ. YAPAMIYORUM. HEPSİ DOSYAMDA BEKLİYOR.


NE OLUR YA ÇOK SIKINTILIYIM Bİ YARDIM EDİN.

Tarih: 07.08.2012    Saat : 21:44

ben balıkesirde oturuyorum burda 2 tane elektronikçi var sadece. 5v regulatör 50 krş falan ayrıca dişi usb dediğin nedir ki o akda rpara istiyor :D dişi usb yi eski bi pc kasasından veya kullanmadığın bi porttan sökeilbirsin. hiç olmadı o projeyi bende yaptım. usb ye bağlıyacağın kabloları bağlama usb ye açıkta bırak kırmızı siyah hariç diğerlerini kes. sonra diyleim mp3 ünün usb sini tak pcye takıcağın ucu kes fakat biraz genişten keski tekrar bağlıyaiblesin heveisni alınca. çünkü bu projeyi ben yaptım fazla sürmeid hevesim. neyse kesince aynı renk kabloları birbirine bağla bu kadar :D internetten alışveriş içinse projelerini biriktir malzemelerini bir kenara yaz 20 tl falan olunca netten sipariş et kargo parası dokunmaz sana fazla

Tarih: 07.08.2012    Saat : 02:25

Elektronikçilere parça getiren toptancı satıcılar oluyor.Elektronikçiden rica edersen belk o toptancıya söyler, toptancı da bir dahaki gelişinde getirebilir.Ya da büyükşehirlere giden arkadaş ya da akrabalara da aldırabiirsin

Tarih: 07.08.2012    Saat : 00:22

ya ben şey dicem madem inernetten aldığnı karşılayamıyon bize proje yollarkan yolladığın projeyi nasıl karşılıcan anlamadım

Tarih: 06.08.2012    Saat : 21:29

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası