|   ANA SAYFA  |  KendinYap | PROJELER   |  KendinYap | TV  |  KendinYap | TOPLULUK  |  KendinYap | Bilgi Bankası           RSS

TOPLULUK SORU-CEVAP

su kanalından çark ile elektrik üretmek

merhaba  KÜTAHYA/TAVŞANLI/Kurucay beldesi Mecit  TEAŞ TERMİK santralından emekli kaynakcıyım Evimin avlusundan su kanalı geciyor. 8 metre en 1.30 metre derinlik.  kanala 3 m.cap 1.m en, 60.cm derinlik cark yaptım kanala montaladım        1 e 80  yani, bir deviri, 80 devir oluyor, cark, dakikada, 8 devir dönüyor.  generatör 4.5 kW minimum 500 devir olması lazım  ben 640 dk devir alıyorum ve 800watt elektrik cıkarıyor tam randımanlı calışması icin yükteyken 1200 dk devir almam lazım bu olanları kendim düşünüyorum hatam mutlaka vardır ben elektrikci degilim ama eletrik benim hobim şu anda yaptıgım cark aldıgım sonuc 800watt cok hoşuma gidiyor istedigim oldu ama daha bitmedi benim hedefim 2500 watt  tecrübe kazandım  bazı edevatlar haric hic kimseden fikir,öneri ,görüş almadım her insan degil yaptıgım işe başladıgımda cok kimseler dalga gectiler iş bitti  cark calışmaya başladı  sokak lambası 250watt  2 sarı ampul 200 watt 5 tasarruf ampulü ve yanıp sönen vitrin ampulleri yüzlerce  komşular bunları göünce hic kise yanıma ugramaz oldu herneyse bu beni üzen şahsi konum. carkın su gücü 150 kg cıkardıgı watt 800 anlayan arkadaşlar hesabını yapar.nasib olursa seneye enaz 2000 watt olacak generatör 2,5 kw ya düşecek carkın kanatları büyüyecek  kanalın icindeki su arkı uzayacak.yani seneye işim cok muaffak olursa eve verecem.yanlış anlamayın elektrikci arkadaşım cok bu işi onlar halleder.TEŞEKKÜRLER.Gelen Cevaplar (4)

mesaj attım size geri dönüş yaparsanız sevinirim..

Tarih: 16.03.2013    Saat : 23:08

merhaba mecit bey size mesaj attım. cevap yazarsanız sevinirim 

Tarih: 02.01.2012    Saat : 12:58

Eklediğiniz proje içersirisindeki video açılmamaktadır. Ayrıca projelere detaylı anlatım ve fotoğrafların eklenmesi zorunludur. Bunun için iyi niyetimizden dolayı bunu silmek yerine soru olarak ekledik. Lütfen eklediğiniz projeyi aşamaları ile fotoğraflı olarak anlatınız. Videonuzu da ekleyiniz.

Tarih: 04.11.2011    Saat : 09:48

merhaba.Sayın yönetici diyorsunuzki .Su kanalıdan cark ile elektrik üretmek sorunuz .diyorsunuz.Bu bir soru degildir bu benim yaptıgım. Kedime göre projedir ve şu anda calışır vaziyettedir. .Ve 800watt elektrik üretmektedir.ben size daha öncede, eposta göderdim.kendinyapsitesi nin projeler hakkında verdigi şıkları 8 defa uyguladım ama olmadı yapmış oldugum proje nin videosunu yükliyemedim Ben soru sormadım. projeyi üye arkadaşlar ile paylamak istedim.Bana zararı olmaz. sadece üzüldüm. Canınız sağ olsun teşekkürler. Videolar youtube de mevcut su, cark enerji. diye, cevherac.

Tarih: 03.11.2011    Saat : 23:12

adsense
Reklam

Bu soruya cevap vermek için sitemize üye olmanız, eğer üye iseniz üye girişi yapmanız gerekmektedir.


Yapboz.info Türkiye nin foto yapboz noktası