Bisiklet bagajı yapımı

Atık malzemelerden bedava bisiklet bagajı yapımı.Selamlar. Malzemelerimiz.
1-aliminyum merkez dikdortgen profil.(eski anten uydu lnb cubuğudur.)
2-2 adet yatak bazası amortisör çubuğu(bozulan baza teşkilatından alınmıştır.bağlantı vidaları koptuğundan sökulmüştür.amortisörler,sağlamdır.)
3-bilgisayar masası klavye koyma sehpa sürgüsü.(bozulan,bilyası dağılan kızak çubuğu)
4-eski çekyatın kolçaklarının ana çekyata sabitleme vidaları,somunları.
5-eski ince matal boru.(bunlar kesilerek vidanın kamufaljı için)
6-eski bisiklet plastik arka çamurlık sele borusu netal bağlantı aparatı. Aliminyum çubuk yumuşak olup sivri bir çubuk, çivi ile delinip vidalar ile uygun genişletme yapılmıştır. Her iki uç delindikten sonra, amortisörler arası vida boşluk kamuflajı için uygun ölçülerde boru kesilerek, borular vidalara geçirilmiştir.

Bilgisayar sehpa sürgüsü iki parça olup bunlar ince vida ve somunlarla tek parça yapılıp, uçlarından vidaya uygun genişletmeler yapılacaktır.(metal matkabım yoktu ben iptidai,çivi ve vidalarla genişletme yaptım.) bu çubuklar iç kenar köşeli olması nedeniyle, bagaj amartisörüne yatay yanaşma yapamadığından, şekilde görüldüğü üzere, kenarı penseyle sıyrılmıştır.

En son bisiklete uygun iki adet küçük montaj vidasıyla bisiklet kadrosuna sabitlenir. Bisiklet çamurluğu eski aparatıylada öbürüçtan sele altı elden sıkmalı vidaya sabitlenir.

Uyarı. Bu bagaj ağırlık denemesi yapılmamıştır. Ana çubuk aliminyum olup yumuşaktır, sert profil bulursam yenileyeceğim.

Fotoğraflar aşağıdaki gibidir.

Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com Kendin Yap, bisiklet bagajı yapımı, www.kendinyapsitesi.com
İhtiyaç Listesi : ince 6 adet vida ve somunları.2 adet baza amortisörü.2 adet bilgisayar klavye sürgü metal aparatı.2 adet kalın vida ve somunları.1 adet sele bağlantı aparatı.

Bir cevap yazın