Bisiklet için 3’lü led ışık tutucu aparat

Bisikletle gece sürüşlerinde güvenlik için gerekli olan ışık sistemi için tutucu aparat.

Bisiklette kullanılan led fenerlerinde genellikle yanında gidona sabitleme parçası bulunur. Ancak sayıyı arttırmak istediğimizde yada farklı bir led ışığı çok sayıda kullanmak istediğimizde buna uygun aparatı yapmamız gerekir. Kullanacağımız led fener piyasada doğu pazarlarında bulunan tipte ekonomik ve 9 ledli ışık olacak. İhtiyaca göre 2li, ya da 4lü de yapabilirsiniz.

Malzemeler:
3 adet 9 ledli  fener(çap yaklaşık 2.5cm)
Işıkla aynı çapta plastik boru, makas, deri yapıştırıcı, silikon yapıştırıcı, çakmak, tespih ipi, metre, zımpara, deri, cırt cırt, küçük bir parça sert sünger,kayış için dikdörtgen biçimli plastik parça.


Yapılışı:
Plastik borudan fenerin oturacağı 3-4cm lik 3 parça kesin. 1.5cm parçasını boylamasına kesin .
(Buradan feneri bastırınca sıkıca oturması gerekir)


Kayışın geçeceği kısım için de  bir parça alt kısıma ekleyin.Yaklaşık 25-30cm deriye pastik aparatı takıp  cırt bantları da uygun yerelere koyarak kayışı tamamlayın. (Kayışın boyu gidonun çapına  göre değişebilir)


Son olarak yuvadan geçirip sıkarak gidona sabitleyin. İsterseniz üsttekini ters takarak  ve kırmızı cam takarak arka taraftan  da görülebilirliğinizi arttırabilirsiniz.


Kaynaklar : Tasarım ve üretim bana aittir.
İhtiyaç Listesi : 3 adet 9 ledli fener(çap yaklaşık 2.5cm) Aynı çapta plastik boru,makas,yapıştırıcı,slikon yapıştırıcı,çakmak,tespih ipi,metre,zımpara,deri, cırt cırt,küçük bir parça sert sünger,kayış için dikdörtgen biçimli plastik parça.

Bir cevap yazın