Çok yönlü, kablosuz bağlantı için sinyal arttırıcı

Kırsal alanda iken kablosuz sinyalleri yakalamak artık hayal değil, köylerde bile internet erişimleri mevcut artık. Peki bu internet bağlantısını başkaları ile paylaşmak isteyenler için mesafeyi arttıracak çözüm yokmu. Var elbette. Bu sayfadaki proje ile bağlantı mesafenizi arttırabilirsiniz.


Gerekenler;


USBu zatıcı kablo, usb kablosuz bağdaştırıcı (usb dongle diye geçiyor), mutfakta kullanılan ve gözden çıkarılmış bir metal süzgeç, tercihen yukarıdaki resimdeki gibi, yapıştırıcı (güçlü olmasında fayda var, tercihen epoksi)

İlk önce metal süzgeçin tam ortasında bulunan demir parçasını çıkartıp o kısma usb uzatıcı kablonun ucunun girmesi için yer açıyoruz. Daha sonra bu deliğe usb uzatıcı kabloyu geçirip çevresini yapıştırarak metal süzgeçe sabitliyoruz.

USB nin uç kısmına kablosus bağlantımızı sağlayan Usb Dongle cihazımızı takıyoruz.


Yaptığımız mesafe arttırıcımızı tercihen tripod a takarak uygun bir yere yerleştiriyoruz. Üç ayak a takarak bu anteni hareketli hale getirmiş oluruz. Bu sayede sinyal zayıfladığında üç ayağımızın ayarı ile sağ sola, aşağı yukarı oynatarak uygun konuma getirebiliriz.


Kaynak

Bir cevap yazın