Ev Yapımı Metal Laptop Standı

Bildiğiniz gibi, laptop standlarını kullanmak, boyun ve sırt ağrılarını engellemekte, laptop soğutucu fanını, zeminden yükselterek daha rahat bir soğutma sağlamaktadır.

 
Piyasada bulunan çeşitli laptop standları, ya ucuz ve kalitesiz olmakta, ya da kaliteli ve pahalı olmaktadır. Bunlara alternatif olarak evde kendimizin hazırlayabileceği bir laptop standı da mevcut.
 
 
 
 
Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler,
 
*Metal belge standı (bu projede kullanılan stand Staples marka olup, yaklaşık 10 TL civarındadır.)
*Yeterli miktarda kaydırmaz malzeme (piyasada halı kaydırmaz adı altında satılmaktadır.)
*Küçük bir blok kauçuk malzeme. (Benzer malzemeyi, elektronik eşyaların paketlenmesi sırasında köşeleri korumak için kullanılan malzemelerden ya da kamp yaparken kullanılan mat adındaki malzemeden temin edebilirsiniz.)
*Yapıştırıcı
*Çift taraflı bant
*Maket bıçağı
 
 
Bu belge standının, metalik gri ve siyah olmak üzere iki rengi mevcut. Bilgisayarınıza uygun rengi seçebilirsiniz.
 
Gelelim projenin yapımına…
 
Öncelikle, blok halindeki, malzememizi uygun boyutlarda kesiyoruz.  Bu malzemeler, bilgisayarımızın, eğimli yüzeyden aşağı kaymasını engelleyecek. 
 
 
 
 
Kestiğimiz parçaları, yapıştırıcı yardımı ile, metal yüzeye fotoğrafta görüldüğü gibi yapıştırıyoruz.
 
 
 
Daha sonra, kaydırmaz malzememizi, şeritler halinde keserek, metal standımızın 3 kenarına, çift taraflı bant yardımı ile yapıştırıyoruz.
 
 
 
 
Standımız artık kullanılmaya hazır…
 
 
Dilerseniz, projede, bir adım öteye geçerek, bir fan alabilir, bu fanın USB ile beslenmesi sağlayarak, delikli metal yüzeyin altına yapıştırabilir ve soğutuculu bir laptop standı elde edebilirsiniz. İşin püf noktası sadece biraz hayal gücü ve el becerisi…

Bir cevap yazın