Iphone için tarayıcı standı yapımı

Iphone telefonların kaliteli fotoğraf çekme özelliğini kullanarak dokümanlarınızı yüksek çözünürlükte tarayıp kaydedebilirsiniz.

Son günlerin moda telefonlarından olan iphone cep telefonları yüksek kaliteli fotoğraf çekimleri sayesinde dokümanlarınızı yüksek çözünürlükte kaydetmeyi mümkün kılmakta. Bu sitedeki proje ile karton üzerine şablon vasıtasıyla çizebileceğiniz stand parçaları ile kartondan stand yapabileceksiniz.

Bu standı yapmaya ne gerek var diye düşüne bilirsiniz, şöyle açıklayalım; Birincisi Ne kadar kaliteli olursa olsun fotoğraf çekimleri sırasında düşük ışık altında makinanızı titretmemek gerekir, işte bu stand sayesinde telefonunuzu standın üzerine koyduğunuz için titreşimi önleyeceksiniz. İkincisi ise taradığınız yani fotoğrafını çektiğiniz kağıt sayfaların telefonunuza kaydedilmiş halleri anı standartta olacak, yani sağdan, soldan, üstten ve alttan boşlukları standart hale gelecek.

Gelelim yapımına,
İlk önce aşağıdaki şablonu koli kartonları üzerine aktarmamız ve maket bıçağı ile aşağıdaki gibi kesmemiz gerekiyor. Şablon resmini farklı kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza kaydettiğiniz zaman şablon için yeterli büyüklükte olduğunu görebilirsiniz.


Kestiğimiz koli parçalarını aşağıdaki gibi birleştireceğiz.
En üstüne de iphone umuzu koyduk mu, işlem tamamdır.
Kaynaklar : http://boards.core77.com/viewtopic.php?t16370
İhtiyaç Listesi : Karton koli,

Bir cevap yazın