Kablosuz modem için sinyal arttırıcı anten yapımı

Kablosuz modem yada router cihazınızın sinyal seviyesini arttırmak için kullanabileceğiniz bu anteni, dilerseniz laptopunuzun çekim gücünü arttırmak için kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın gücünü arttırmak için aşağıdaki düzeneği, anteni harici bir anten alarak kurabilirsiniz.

İlk önce aşağıdaki 2 adet şablonu yazıcıdan çıkartıyoruz,
Bu şablon antenin yansıtıcı panelinin önüne takacağız. Şablondada görünen üstte 3 altta 3 tane çıkıntı yansıtıcı panelin yüzeyindeki kesiklerden içeri girecektir. Ayrıca bu şablondaki 2 tane + işaretinin bulunduğu yerden anteni delip geçireceğiz. Bu şablonunun çıktısını karton yada sert bir kağıda almalıyız.


Diğer şablon;

Bu şablon yansıtıcı yüzeyin şablonudur. Bu yansıtıcı yüzeyin yansıtma görevi görmesi için yazıcıdan kartona baskı alıp kartonun arkasına da aluminyum folyuyu yapıştırmalıyız. Eğer kartona çıktı alamıyor isek, normal kağıda aldığımız çıktıyı karton üzerinde kesip kartona yukarıdaki şekil ve delikleri verebiliriz.

ilk şablondaki üstte 3 altta 3 tane çıkıntı bu yansıtıcının ince kesiklerinden içeri geçmeli olacaktır.

Sadece yansıtıcı yüzey için aluminyum folyoyu yapıştırıyoruz. Yani ilk şablona aluminyum folyo yapıştırmayacağız.

Bu anteni kurduktan sonraki sinyal gücündeki artışı gösteren grafik ise şu şekildedir.İlk bölüm yaptığımız anteni kullandığımız zaman aralığı içindeki sinyal gücü, son bölüm ise antensiz zamandaki sinyal gücü.

Bir cevap yazın