Kablosuz ses transferi devresi yapımı

Kablosuz ses transferi devresi yapımı
Kablosuz Ses Transferi Projesi (Wireless Audio Transfer)Bu projemizde kablosuz olarak ses aktarımını gerçekleştireceğiz. Bunun için ses verici olarak lazer, alıcı olarak da güneş enerji paneli kullanacağız.

Bu projemizde kablosuz olarak ses aktarımını gerçekleştireceğiz. Bunun için; ses verici olarak lazer, alıcı olarak da güneş enerji paneli kullanacağız. Projemizin çalışma mantığı aslında çok basit. Hoparlörlerden çıkan sesin asıl sebebi elektrik titreşimleridir. Hoparlör bu titreşimi bobin ve mıknatıs aracılığı ile ses çevirir. Burada ise sadece bu elektrik titreşimini lazer ile uzak bir mesafeye gönderip güneş enerji (solar) paneli ile tekrar elektriğe çevirip mini amplifier ile şiddetini yükseltip tekrar sese çevireceğiz.

Lazer ışığının gidebildiği en uzak nokta da bile aynı sonucu alabileceğiz. Sesin pürüzsüz olarak elde edilebilmesi için solar paneli karanlık ortamda olmasında fayda var. Çünkü ortamdaki ışığı elektriğe çevirip gürültü yapma olasılığı yüksektir.

Kablosuz Ses Transferi Malzeme Listesi
Malzeme listesini alt tarafta yazdık. Ayrıca bağlantı şemasında malzemelerin resimlerini de görebilirsiniz. Böylelikle hangi malzeme nedir, önceden bilmiyorsanız rahatlıkla görerek öğrenebilirsiniz.

Müzikçalar
5V DC Kaynağı
Mini Amplifier
3V Lazer
Güneş Paneli
Hoparlör
Kablosuz Ses Transferi Bağlantı Şeması

İhtiyaç Listesi : Müzikçalar,5V DC Kaynağı,Mini Amplifier,3V Lazer,Güneş Paneli,Hoparlör

Bir cevap yazın