Tripod Kullanarak Notebook Masası Yapımı

Çalışma koşullarınız yüzünden, dağlık alanlarda, şantiye gibi açık alanlarda notebook kullanma zorunluluğunuz varsa, bu proje tam size göre…

 
Eğer bir tripodunuz varsa, bu projeyi neredeyse bedavaya yapabilirsiniz.
 
İhtiyacınız olan malzemeler,
 
*Tripod
*Bir parça ahşap (Tercihen notebook büyüklüğünde kesilmiş)
*Tripodunuzun vidasına uygun çakma somun
*Birkaç tane eski mousepad veya eskimiş ince bir mat
*Yeterli uzunlukta velcro bant
 
 
Öncelikle, ahşap parçamızın üzerine uygun büyüklükte bir delik açıyoruz ve tripodumuzun vidasına uygun büyüklükte seçmiş olduğumuz çakma somunumuzu bu deliğe yerleştirerek ahşap parçamıza çakıyoruz.
 
 
 
 
 
Üzerine somun çakılan ahşap parçamız artık tripoda birleştirilmeye hazır. Kameramızı takarken yaptığımız gibi ahşap parçamızı tripodumuza sabitliyoruz.
 
Daha sonra, notebookun kaymasını önlemek için, notebookun oturacağı yüzeyi, eski mouse altlıklarımız (veya uygungördüğümüz herhangi yumuşak ve kaydırmaz bir malzeme) ile kaplıyoruz. Kaplama sırasında yapıştırıcı kullanarak kaydırmaz malzememizi yüzeye yapıştırıyoruz.
 
 
 
 
Son olarak, notebooku standın üzerine yerleştirdikten sonra, uygun gördüğümüz yerlerden, velcro bant ile sabitliyoruz.  (Bu sabitleme işlemi sırasında, bilgisayarınızın, usb girişlerini ya da optik sürücüsünü engellemediğimizden emin olmakta fayda var.)
 
 
 
Tripod masamız artık kullanıma hazır. İster ayakta, ister bir sandalyede oturarak, rahat bir şekilde notebooku kullanabiliriz.
 

Bir cevap yazın